Корзина
55 отзывов
Сертифицированный товар. Гарантия Качества -100%. Прямые Поставки с Заводов-Изготовителей.
+380675605115
+380
67
560-51-15
+380
67
560-51-15
Отдел продаж
+380
95
779-78-88
Отдел продаж
+380
67
631-63-33
Отдел продаж
+380
67
630-87-78
Отдел продаж
+380
56
747-04-07
Отдел продаж
​Мікроелементи та біологічні речовини - "слабкі" місця кукурудзи та формування 1 однієї тонни зерна.

​Мікроелементи та біологічні речовини - "слабкі" місця кукурудзи та формування 1 однієї тонни зерна.

​Мікроелементи та біологічні речовини - "слабкі" місця кукурудзи та формування 1 однієї тонни зерна.
У стресових ситуаціях (посуха, низькі температури тощо) листкове підживлення является практично єдиним способом забезпечення деякими елементами живлення, особливо мікроелементами.

09.07.15

Мікроелементи ― "слабкі" місця кукурудзи

 Кукурудза є однією з найбільш високопродуктивних злакових культур універсального призначення, яку вирощують для продовольчого, кормового і технічного використання.

 

 Кукурудза вимагає значно більш високих норм добрив, ніж інші зернові культури.

 

 На формування 1 т зерна з відповідною кількістю стебел і листя використовують 24-30 кг азоту, 10-12 ― фосфору, 25-30 ― калію, по 6-10 кг магнію і кальцію.

 

 При нестачі азоту формуються низькорослі рослини з дрібними світло-зеленими листками. Критичний період засвоєння азоту ― цвітіння та формування зерна.

 

Мікроелементи ― "слабкі" місця кукурудзи

 

 Гостру потребу у фосфорі кукурудза має у початковій фазі росту. За його нестачі листки набувають фіолетово-вишневого кольору, затримуються фази цвітіння і дозрівання

 

 

 Якщо в ґрунті не вистачає калію, то молоді рослини сповільнюють ріст, листя спочатку стають жовтувато-зеленими по краях, а потім жовтими. Верхівки і краї листя засихають, як від опіків. Калій підвищує стійкість до вилягання і до стеблової гнилі, важливий для формування качанів.

 

Мікроелементи ― "слабкі" місця кукурудзи

 

Рослини кукурудзи потребують для свого харчування мікроелементи. У процесі вегетації вони поглинають до 800 г /га марганцю, 350-400 ― цинку, 70 ― бору, 50-60 г/га міді. Дуже чутлива кукурудза до нестачі цинку, середньочутліві до нестачі бору і міді, а на лужних грунтах ― до марганцю.

 

Цинк бере участь у синтезі хлорофілу і вітамінів В, Р, С, впливає на процеси росту і розвитку, підвищує стійкість до несприятливих умов, зокрема заморозків. При значної нестачі цинку на рослинах можуть не зав'язуватися качани. Ознакою нестачі цинку жовті смуги на молодих листках з обох боків жилки.

При нестачі цинку ― симптоми зазвичай проявляються за 2 тижні до цвітіння качанів. При цьому коротшають міжвузля, проявляється смугастість листя в результаті знебарвлення тканин по їх кордонів і по всій довжині центральної жилки, проте самі краї листя і центральна жилка залишаються зеленими. Нове листя також видозмінюється. Іноді краї листя і вузли стебла стають пурпуровими. Рослини припиняють ріст при жорсткому дефіциті цього мікроелемента. Дуже рідко на всьому полі проявляється однорідний ефект. Сприяє цинковому голодування високий вміст фосфору у ґрунті, кислі грунти (рН вище 6,3), холодні, сирі грунту, нестача органіки в грунті (вплив підорного шару).

 

Бор позитивно впливає на цвітіння і зав'язування качанів, процеси дихання. Недолік бору викликає гальмування росту рослин.

Нестача бору ― спочатку між жилками з'являються білі плями різної форми, які пізніше можуть злитися й утворити білі смужки, які здаються восковими і виступають над поверхнею, рослини можуть бути карликовими і відставати в рості.

 

Мідь впливає на збільшення вмісту білка і цукру в зерні, підвищує врожайність, стійкість до ураження хворобами. Недолік міді може проявитися за внесення великих норм азоту і фосфору, при сухій і теплої погоди.

 

Нестача марганцю ― у верхніх листків простору між жилками знебарвлюються, набуваючи блідо-зелений або жовтий колір, нижні листки стають оливково-зеленими і кілька смугастими, сильне пошкодження виглядає як довгі білі смужки, центр яких пізніше стає коричневим і випадає.

 

Рослини засвоюють з грунту незначну частину мікроелементів, які знаходяться в рухомій легкодоступній формі, а нерухомі валові запаси мікроелементів можуть бути доступні рослинам після проходження складних мікробіологічних процесів в грунті за участю гумінових кислот і кореневих виділень. Тому валовий вміст мікроелементів не відображає реальної картини забезпечення рослин мікроелементами. Таким чином, робити аналіз на вміст мікроелементів у грунті, сенсу практично немає.

 

Ефективним способом забезпечення рослин мікроелементами є позакореневе листкове підживлення спеціальними видами добрив, такими як комплексне мікродобриво НАНІТ, головним чином, у фазі інтенсивного росту і розвитку, 3-5 і 8-10 листків до викидання волоті, коли коренева система не завжди здатна засвоїти їх у повному від потреби обсязі.

У стресових ситуаціях (посуха, низькі температури тощо) листкове підживлення является практично єдиним способом забезпечення деякими елементами живлення, особливо мікроелементами. Навіть невелика їх кількість дуже корисна, оскільки макро- і мікроелементи (в хелатній формі) містяться в легкодоступній формі і швидко проникають в рослину.

Источник: http://td-germes.com.ua/vsi/article/97-mkroelementi-slabk-mscya-kukurudzi.html

Предыдущие статьи